Content marketing

Content marketing dostarcza wartościowych treści użytkownikom oraz wspomaga pozycjonowanie procesu pozycjonowania. Wyczerpujący, wysoko oceniany, wzbogacony słowami kluczowymi content jest elementem promowanym przez wyszukiwarkę Google. Poznaj marketing treści z KiwiLab!

Treści SEO vs treści Social Media

Treści SEO vs treści Social Media. Które z nich należy traktować priorytetowo?

Zastanawiasz się czy lepiej zainwestować w treści na swojej stronie, a może content social media? Przeczytaj artykuł i znajdź odpowiedź na to pytanie.

podsumowanie Content Marketing 2020 prognozy 2021 blog KiwiLab

Podsumowanie branży Content Marketing w 2020 i prognozy na 2021

Przedstawiamy wypowiedzi ekspertów branży Content Marketingu z podsumowaniem 2020 roku i przedstawieniem trendów na 2021 roku. Zapraszamy do lektury!

5 skutecznych sposobów ulepszania treści kiwilab blog

5 skutecznych sposobów ulepszania treści poprzez marketing współpracy

Nie zawsze oczywistym jest, która strategia publikacji treści może poprawić ich jakość. Prezentujemy skuteczne sposoby tworzenia artykułów przy współpracy z gośćmi i ekspertami.

optymalizacja pdf pod seo

Jak przygotować e-book pod pozycjonowanie? Optymalizacja PDF pod SEO

E-booki umieszczane na stronie internetowej mogą wpierać proces pozycjonowania, jeśli są zapisane jako pliki PDF. Podrzucamy garść wskazówek dotyczących optymalizacji PDF pod SEO.

czy zawsze warto prowadzic bloga

Czy zawsze warto prowadzić bloga firmowego?

Blog firmowy to doskonałe narzędzie, które pomaga wypromować stronę w internecie. Nie sprawdza się jednak w przypadku wszystkich branż i przedsiębiorców. Sprawdź, czy pasuje do Twojego biznesu!

jak znaleźć copywritera

Dobry SEO copywriter potrzebny na już! Czyli jak znaleźć skutecznego copywritera

Rozwój treści na stronie wymaga wsparcia osoby zajmującej się tworzeniem angażujących i zoptymalizowanych pod SEO treści. Z kim najlepiej nawiązać współpracę? Podpowiadamy, jak znaleźć dobrego copywritera SEO!

Zapisz się do Newslettera​

  co to jest content marketing

  Content marketing – blog o copywritingu i content marketingu

  Marketing treści należy do najskuteczniejszych form promocji stron internetowych. Pomaga zaspokoić potrzeby informacyjne użytkowników, dostarczając ciekawych, wartościowych i przekonujących argumentów do dokonania konwersji. Jednocześnie wpływa pozytywnie na proces pozycjonowania – SEO content marketing uwielbia, ponieważ przygotowywanie wyczerpujących treści to jeden z czynników podnoszących serwis w organicznych wynikach wyszukiwania.

  Marketing treści na blogu KiwiLab

  Na KiwiLab opowiemy Ci m.in. o tym:

  • czym jest content marketing (inaczej marketing treści),
  • jak skutecznie realizować strategię content marketingową i audytować teksty SEO,
  • w jaki sposób wykryć i wyeliminować duplikację treści.

  Praktyczna wiedza, przykłady z content marketingu, case study oraz mnóstwo cennych wskazówek dostępnych na naszym blogu gwarantują, że z powodzeniem będziesz mógł samodzielnie realizować działania z zakresu marketingu treści. Nauczysz się optymalizować teksty pod SEO, a także podszkolisz swoje umiejętności na naszym online’owym kursie z copywritingu.

  czym jest content marketing

  Content marketing – co to za magiczny stwór?

  Content marketing obejmuje wszystkie działania związane z planowaniem, kreacją, dystrybucją treści zmierzające do osiągnięcia określonych celów – generowania konwersji, zwiększania sprzedaży, wzrostu rozpoznawalności marki, kształtowania dobrego wizerunku, edukowania klientów. Jest to dziedzina na pograniczu nowoczesnego e-marketingu oraz tradycyjnej formy reklamy. Biuletyny, papierowe magazyny, gazetki to także elementy wchodzące w skład strategii marketingu treści.

  SEO Copywriting i teksty SEO

  Częścią content marketingu jest SEO Copywriting koncentrujący się na treściach publikowanych na stronach internetowych. Optymalizacja tekstów pod wyszukiwarki internetowe, nasycenie artykułu słowami kluczowymi, stosowanie linkowania wewnętrznego to działania, które wykorzystuje specjalista ds. content marketingu oraz SEO copywriter, przygotowując wartościowe treści wspierające zwiększanie widoczności witryny w internecie.
  SEO Copywriting

  Na blogu KiwiLab opowiemy Ci o:

  blog firmowy
  Blog firmowy
  video content marketing
  Video content marketing – filmy wideo, materiały filmowe
  artykuły sponsorowane
  Artykuły sponsorowane, natywne, white papers
  influencer marketing
  Influencer marketing i współpraca z blogerami
  komunikaty prasowe
  Komunikaty i artykuły prasowe
  prezentacja content marketing
  Prezentacje multimedialne
  e-book content marketing
  E-booki, raporty, PDF-y
  podcast content marketing
  Podcasty
  infografika content marketing
  Infografika
  słuchowisko content
  Słuchowiska

  Content Experience

  Marketing treści kocha różnorodność, interdyscyplinarność, eksperymentowanie, a przede wszystkim rozpoznawanie potrzeb użytkowników i dostarczenie im takiej treści, którą w danym momencie potrzebują. Taki zabieg często nazywa się content experience, a ofiarowanie użytkownikowi informacji poszukiwanej przez niego w danym momencie to umiejętność znacząco podnosząca wyrażenia z korzystania ze strony internetowej.
  strategia content marketing

  Strategia i content marketing

  Podejmując działania opierające się na rozwoju treści w serwisie, dobra agencja content marketing powinna ująć w strategii. Plan powinien uwzględniać, rodzaje tekstów, terminy publikacji, sposób analizy efektów, optymalizację contentu oraz budżet. Jednorazowy webwriting często generuje duże koszty, nie przynosząc oczekiwanych korzyści. Strategię content marketingową zawsze dopasowuje się do możliwości i potrzeb właściciela strony internetowej, mając na uwadze oczekiwania użytkownika korzystającego z serwisu.

  Na blogu KiwiLab opowiemy Ci o:

  evergreen content

  Evergreen content

  Polega na tworzeniu wartościowych i ponadczasowych tekstów, mających potencjał do generowania ruchu w długiej perspektywie. Poradniki, instrukcje, artykuły wyjaśniające najczęstsze pytania użytkowników dają szansę na dotarcie do szerokiego grona osób zmagających się z tym samym problemem pomimo upływu czasu.
  recycling treści

  Recycling treści

  To wykorzystanie raz już stworzonych treści w nowy sposób. Strategia nie opiera się na kopiowaniu tekstów, ale na skorzystaniu z pewnych pomysłów i przekształceniu ich na nową formę contentu, np. wielostronicowy PDF może posłużyć do stworzenia cyklu artykułów na bloga firmowego, a podcast to okazja do stworzenia video lub infografiki.

  KiwiLab – pełen świeżości blog o content marketingu

  Projekty content marketingowe realizujemy od wielu lat. Potrafimy umiejętnie operować słowem i zoptymalizować je pod wymagania wyszukiwarek internetowych. Naszym doświadczeniem w zakresie copywritingu i webwritingu dzielimy się właśnie z Tobą, ponieważ zależy nam na tym, abyś zrozumiał, że treść jest tak samo ważna jak inne elementy reklamy internetowej.
  content marketing szkolenie
  Nasz blog możesz potraktować jak szkolenie z content marketingu lub kurs z copywritingu prowadzony przez najlepszych ekspertów w zakresie redakcji, optymalizacji treści oraz pozycjonowania. Nasze kompleksowe i holistyczne podejście sprawia, że teksty SEO w serwisach internetowych nie przeliczamy na liczbę znaków ze spacjami, jak typowa agencja copywriterska, a widzimy w nich konwersje przynoszące spodziewany sukces w branży e-commerce. Mamy głowy pełne pomysłów, znamy dogłębnie content marketing, przykłady prowadzonych z sukcesem kampanii chętnie prezentujemy, a hasła reklamowe tworzymy z wykorzystaniem najlepszych technik copywriterskich.