prezenty biznesowe

Jak wybrać najlepsze prezenty firmowe dla klientów na Święta?

Jak wybrać najlepsze prezenty firmowe dla klientów na Święta?

Święta to czas, który wymaga od nas odpowiedniego przygotowania, również w sferze biznesowej. Jeśli chcesz wyczarować najlepsze prezenty firmowe dla klientów, musisz śledzić trendy. Aby uniknąć kompromitującej wpadki, warto dostosować się do gustu obdarowywanych. W tym artykule przedstawimy krótki poradnik, dzięki któremu łatwiej będzie wybrać ciekawe prezenty biznesowe. Zapraszamy do lektury!

Ciekawe prezenty biznesowe? Zadbaj o opakowanie i personalizację

Jednym z najważniejszych elementów, które wpływają na odbiór prezentu, jest jego opakowanie. Zwykły szary papier lub kolorowa torebka na prezenty to obecnie za mało, aby wzbudzić zachwyt kontrahentów. Trzeba postawić na personalizację i estetyczną oprawę, która wyróżni prezent na tle innych podarunków od firm.

Wprawdzie od dziecka uczy się nas, żeby nie oceniać książki po okładce, ale mimo wszystko natura ludzka okazuje się silniejsza od społecznych nakazów. Opakowanie jest pierwszym elementem, który zauważa odbiorca. Często ułamek sekundy może zadecydować o wizerunku firmy. Może i jest to tylko symboliczny gest i liczą się codzienne relacje zawodowe, niemniej jeśli są złe – nieatrakcyjne opakowanie tylko potwierdzi przypuszczenia firmy, że powinna rozejrzeć się za innym partnerem biznesowym. Lepiej nie kusić losu!

Dostosowanie opakowania do gustu klienta pokazuje, że znamy i cenimy jego indywidualność. Może to być monogram, specjalna dedykacja lub elementy nawiązujące do jego zainteresowań. Najlepsze prezenty firmowe dla klientów często na opakowaniu mają umieszczone logo, którego wyróżnik bywa motywem przewodnim całej oprawy graficznej. 

Nawet drobne upominki, jeśli są pięknie zapakowane, mogą wzbudzić zachwyt i sympatię, co z kolei wzmacnia relacje z klientami. Jeśli chcesz wiedzieć, jak wybierać prezenty dla kontrahentów, pamiętaj o tych kilku prostych wskazówkach. Przygotowywanie upominków nigdy nie powinno być działaniem powtarzalnym i opartym na schematach. Masowo pakowane i łudząco do siebie podobne prezenty to dawna melodia przeszłości, którą lepiej wyrzucić z pamięci.

Prezenty biznesowe na święta – pomysły dla Ciebie

Masz już postanowienie, że chcesz postawić na oryginalne upominki? Świetnie! Ciekawe prezenty biznesowe powstają na ogół z kreatywnego zestawienia różnych produktów. Dobrym przykładem są paczki ze słodyczami pochodzącymi z małych manufaktur, które cieszą się coraz większą popularnością. Możesz dołączyć do nich przetwory owocowe: dżemy, konfitury czy kompoty z lokalnych gospodarstw. Najlepiej, gdy będzie można ich użyć w trakcie wigilijnej wieczerzy.

Często nawet przedmioty codziennego użytku zamieniają się w prezenty biznesowe na święta. Pomysły powinny być proste. Masz już w paczce bożonarodzeniowe pierniki i powidła śliwkowe? Dodaj do zestawu mieszankę herbat lub aromatyczną kawę z korzennym posmakiem. Gdy zostaną podane w towarzystwie ręcznie robionych czekoladek, podczas deseru wspólnie stworzą wspaniałe zwieńczenie świątecznego ucztowania. A obdarowanej osobie przypomni się, komu te wspaniałe prezenty zawdzięcza – Twojej firmie.

Obawiasz się, że samodzielnie nie podołasz wyzwaniu skompletowania świątecznego upominku biznesowego? Jak wybierać prezenty dla kontrahentów, doskonale wie poznańska agencja reklamowa Hands.pl. Gotowe zestawy znajdziesz na ich stronie, MagicPack.pl. Jeśli chcesz zamówić coś naprawdę wyjątkowego i spersonalizowanego, odezwij się do przedstawicieli agencji. Ich głowy są pełne świetnych pomysłów, dlatego razem z Hands stworzysz niezapomniany zestaw prezentowy.

×