Co to jest Chrome?

google chrome

Przegladarka Chrome to darmowa wyszukiwarka Google oficjalnie wydana przez Google 11 grudnia 2008 r. Jej funkcje obejmują synchronizację z usługami i kontami Google, przeglądanie w kartach oraz automatyczne tłumaczenie i sprawdzanie pisowni stron internetowych. Posiada również zintegrowany pasek adresu / pasek wyszukiwania. Teraz już wiesz Chrome co to jest i do czego służy.

Jak otworzyć Google Chrome?

Przeglądarka Chrome jest fabrycznie zainstalowana i gotowa do użycia na Chromebookach. Jeśli korzystasz z systemu Microsoft Windows lub komputera Apple, zobacz poniżej jak zainstalować lub odinstalować przeglądarkę Google Chrome. Po zainstalowaniu Chrome możesz go otworzyć jak każdy inny program na komputerze. Przeglądarka Google Chrome na komputer jest niezwykle przyjazna w obsłudze.

Jak zainstalować lub odinstalować przeglądarkę Google Chrome?

Google Chrome to popularna alternatywa dla domyślnych przeglądarek, które są fabrycznie instalowane na komputerze, takich jak Internet Explorer i Microsoft Edge. Poniższe sekcje zawierają instrukcje instalowania i odinstalowywania przeglądarki internetowej Google Chrome.

Google przeglądarka jak zainstalować?

  • Otwórz przeglądarkę internetową i przejdź do strony pobierania Google Chrome.
  • Kliknij przycisk Pobierz Chrome lub przeglądarka Google Chrome pobierz na środku strony.
  • Po zakończeniu pobierania kliknij Uruchom lub sam pobrany plik (zwykle w lewym dolnym rogu okna przeglądarki).
  • Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby zainstalować Google Chrome.
  • Otwórz Chrome i ciesz się jej działaniem.

Jak otworzyć i uruchomić Google Chrome?

Po zainstalowaniu Chrome działa jak każdy inny program zainstalowany na komputerze. Na przykład w systemie Microsoft Windows kliknij ikonę Chrome lub, jeśli ikona Chrome nie jest widoczna, kliknij przycisk Start i wpisz Chrome.

Odinstaluj Google Chrome

  • Otwórz Panel sterowania lub naciśnij klawisz Windows, wpisz Panel sterowania, a następnie naciśnij klawisz Enter.
  • W sekcji Programy kliknij łącze Odinstaluj program.
  • Znajdź i wybierz program Google Chrome na liście.
  • Kliknij opcję Odinstaluj/Zmień nad listą programów.
  • Po wyświetleniu monitu kliknij przycisk Tak.

Korzyści z Google Chrome

Przeglądarka Gogle całkiem dobrze współpracuje z witrynami i usługami Google, takimi jak YouTube i Gmail. Zarządza również zasobami systemowymi inaczej niż inne przeglądarki. Jego silnik JavaScript V8 został opracowany od podstaw w Google i może poprawić komfort korzystania z witryn internetowych i aplikacji o dużej liczbie skryptów. Zasadniczo powinno to przyspieszyć rzeczy, które robisz w Internecie.

Po zainstalowaniu przeglądarka Chrome jest automatycznie konfigurowana do pobierania i instalowania aktualizacji (dzięki czemu najnowsze Chrome będzie zainstalowane na Twoim urządzeniu), gdy są dostępne. Chrome przeglądarka internetowa jest gotowa do działania.

Przeglądarka Google Chrome i tryb incognito

Chrome oferuje opcję przeglądania prywatnego o nazwie Tryb incognito. Ten tryb umożliwia przeglądanie w odizolowanej sesji internetowej piaskownicy. Daje Ci tymczasową kontrolę nad historią przeglądania i tożsamością sesji, ponieważ po zamknięciu przeglądarki Twoje loginy i historia są usuwane. Nie gwarantuje to jednak anonimowości. Wpisując adres www Google Chrome pokaże Ci stronę nie zapisując jej w historii przeglądania.

Aby uruchomić nową przeglądarkę incognito, naciśnij Ctrl+Shift+N (Windows, Linux) lub Command+Shift+N (macOS X). Zasadniczo, gdy jesteś w trybie incognito, przeglądarka nie rejestruje tego, co robiłeś podczas ostatniej sesji internetowej.

Jak wyświetlić menu pliku, edytować, przeglądać itp. w przeglądarce Chrome?

Niestety nie ma możliwości wyświetlenia tego paska menu w Chrome, ponieważ został usunięty. Dostęp do wszystkich tych funkcji można jednak uzyskać, klikając przycisk ikony menu Chrome w prawym górnym rogu ekranu.

Przeglądarka Chrome i konfigurowanie ustawień prywatności

Aby dostosować ustawienia prywatności w Chrome, kliknij ikonę menu Chrome w prawym górnym rogu przeglądarki i wybierz Ustawienia. Interfejs ustawień otworzy się w nowej karcie przeglądarki. Przewiń w dół i kliknij Pokaż ustawienia zaawansowane. Pierwsze wymienione ustawienia zaawansowane to Twoje ustawienia prywatności, które możesz zmienić według własnych upodobań.

Przegladarka Google i narzędzia programistyczne

Jeśli tworzysz stronę internetową, narzędzia dla programistów Chrome nie mają sobie równych. Pozwalają dokładnie przeanalizować wszystkie wizualne, interaktywne i techniczne elementy lokalizacji witryn internetowych.

Aby uruchomić Chrome Developer Tools, przejdź do menu Widok i wybierz Developer → Developer Tools lub naciśnij klawisz F12 lub Ctrl+Alt+I (Windows, Linux) lub Option+Command+I (macOS X).

Widok programisty umożliwia poruszanie się po Internecie po jednej stronie okna i sprawdzanie składników i atrybutów zasobu po drugiej.

Chrome przeglądarka i projekty Chromium

Projekty Chromium to projekty typu open source, kierowane przez społeczność, mające na celu opracowanie technologii dla Chrome i Chrome OS. Przeglądarka Chromium jest podobna narzędzia przeglądarka internetowa Chrome, ale jest rozwijana wyłącznie przy użyciu komponentów open-source Chrome.

Dlaczego przeglądarka Chrome zużywa tak dużo pamięci RAM?

W Menedżerze zadań systemu Windows na karcie Procesy mogłeś zauważyć, że darmowa przeglądarka internetowa Google Chrome wykorzystuje coś, co wydaje się być więcej niż sprawiedliwą częścią pamięci Twojego komputera. Aby dowiedzieć się, dlaczego, przeczytaj poniższe sekcje.

Wyszukiwarka Google Chrome i wyższe wymagania użytkowników

Z biegiem lat przeglądarki stały się bardziej zaawansowane dzięki dodatkowym funkcjom, a użytkownicy wymagają lepszej wydajności. Oprócz wyższego zapotrzebowania na media (np. granie w gry i przesyłanie strumieniowe wideo), przeglądanie w kartach zwiększa zużycie zasobów. Każda karta przeglądarki zużywa znaczną ilość pamięci, często od 100 do 250 MB nie inaczej jest w przypadku Chrome wyszukiwarka.

Stabilność

Google Chrome wykorzystuje różne procesy dla różnych komponentów, takich jak dodatkowe karty (jak wspomnieliśmy w poprzedniej sekcji), wtyczki i rozszerzenia przeglądarki. Chociaż może się to wydawać nieefektywne, ta metoda pozwala Chrome działać nawet w przypadku awarii jednego z tych komponentów, co ogólnie uważa się za lepsze niż awaria.

Szybkość i wydajność

Jednym z najlepszych sposobów poprawy wydajności dla wyszukiwarka Chrome jest metoda zwana wstępnym renderowaniem. Przeglądarki Google posiadają takie możliwości i wstępne renderowanie zakłada, że ​​pewne linki prawdopodobnie zostaną kliknięte, i rozpoczyna ładowanie tej treści w tle. W wersjach Chrome 63 i nowszych wstępne renderowanie wykorzystuje technologię NoState Prefetch, która wymaga około 50 MB pamięci RAM na każdą wstępnie wyrenderowaną stronę.

Redakcja KiwiLab
KiwiLab - blog marketingowy serwujący wiedzę z zakresu SEO, PPC, Analityki internetowej, Content Marketingu i Social Media na najwyższym poziomie.
×