Co to jest Google?

google

Odpowiadając na pytanie Google co to jest wyjaśniamy, że Google to wyszukiwarka, która została opracowana w 1996 roku przez Sergeya Brina i Larry'ego Page'a jako projekt badawczy na Uniwersytecie Stanforda mający na celu wyszukiwanie plików w Internecie.

Larry i Sergey zdecydowali później, że nazwa ich wyszukiwarki musi zostać zmieniona i wybrali Google, który jest inspirowany terminem googol. Siedziba firmy znajduje się w Mountain View w Kalifornii.

Historia Google i co to znaczy Google? Kiedy powstała firma Google?

Historia firmy Google zaczyna się tak, że domena google.com została zarejestrowana 15 września 1997 r., a firma zarejestrowana 4 września 1998 r. To, co pomaga Google wyróżnić się na tle konkurencji, pomaga w dalszym rozwoju i być wyszukiwarką numer jeden, to technika PageRank, która sortuje wyniki wyszukiwania.

Algorytm wyszukiwarki, który opracowali, był wyjątkowy, ponieważ klasyfikował strony nie tylko na podstawie ich treści, ale także liczby innych stron internetowych, do których prowadzą linki zwrotne.

Będąc jedną z najlepszych wyszukiwarek w Internecie, Google zawiera również wiele innych swoich usług, takich jak Mapy Google i Google Local, aby zapewnić trafniejsze wyniki wyszukiwania.

Chociaż korporacja Google rozwinęła się od tego czasu, oferując wiele innych produktów poza wyszukiwaniem, wyszukiwarka jest nadal najpopularniejszą usługą Google.

Definicja wyszukiwarki

Wyszukiwarka Google to program, który przeszukuje Internet i znajduje strony internetowe na podstawie przesłanych przez użytkownika słów kluczowych. Wyszukiwarka składa się z kilku części, w tym:

  • Oprogramowanie wyszukiwarki, takie jak operatory, pola wyszukiwania i format wyświetlania
  • Oprogramowanie, które odczytuje strony internetowe
  • Baza danych
  • Algorytmy oceniające wyniki pod względem trafności

Co oznacza Google? Słowo Google co to oznacza?

Google to wyszukiwarka internetowa. Wykorzystuje zastrzeżony algorytm, który ma na celu pobieranie i porządkowanie wyników wyszukiwania w celu zapewnienia najbardziej odpowiednich i niezawodnych źródeł danych.

Deklarowana misja Google to „uporządkowanie światowych informacji i uczynienie ich powszechnie dostępnymi i użytecznymi”. Jest to najlepsza wyszukiwarka na świecie, pozycja, która wywołała krytykę i obawy o siłę, jaką ma ona do wpływania na przepływ informacji w Internecie.

Google jest tak dominujące, że termin „Google” może być również używany jako czasownik, więc gdy ktoś szuka czegoś w Google, może powiedzieć, że „przeszukał” to.

Ponad 70 proc. światowych wyszukiwań online są obsługiwane przez Google, co stawia je w centrum doświadczeń większości internautów.

Google zaczynał jako firma zajmująca się wyszukiwaniem online, ale obecnie oferuje ponad 50 usług i produktów internetowych, od poczty e-mail i tworzenia dokumentów online po oprogramowanie dla telefonów komórkowych i tabletów.

Ponadto przejęcie firmy Motorola Mobility w 2012 r. umożliwiło jej sprzedaż sprzętu w postaci telefonów komórkowych. Szerokie portfolio produktów i rozmiar Google sprawiają, że jest to jedna z czterech najbardziej wpływowych firm na rynku zaawansowanych technologii, obok Apple, IBM i Microsoft.

Pomimo tej niezliczonej liczby produktów, jego oryginalne narzędzie wyszukiwania pozostaje podstawą jego sukcesu. W 2016 roku Alphabet uzyskał prawie wszystkie swoje przychody z reklam Google opartych na żądaniach wyszukiwania użytkowników.

Google założyciel jeden czy wielu? Kto stworzył Google?

Kto założył Google? Otóż właściciel Google to Brin i Page, którzy poznali się jako doktoranci na Uniwersytecie Stanforda, byli zaintrygowani pomysłem wydobywania znaczenia z masy danych gromadzonych w Internecie. Twórcy Google rozpoczęli pracę w pokoju akademika Page'a w Stanford, aby opracować nowy rodzaj technologii wyszukiwania, którą nazwali BackRub.

Kluczem było wykorzystanie własnych możliwości rankingowych użytkowników sieci poprzez śledzenie „linków pomocniczych” każdej witryny sieci Web, czyli liczby innych stron, do których prowadzą łącza. Większość wyszukiwarek zwracała po prostu listę witryn sieci Web uszeregowanych według częstotliwości występowania w nich wyszukiwanej frazy.

Założyciele Google, czyli Brin i Page (drugi wyszukiwarki Google właściciel) włączyli do funkcji wyszukiwania liczbę linków, które zawierała każda witryna internetowa; tj. witryna internetowa z tysiącami linków byłaby logicznie bardziej wartościowa niż witryna z zaledwie kilkoma linkami, a zatem wyszukiwarka umieściłaby witrynę z wieloma linkami wyżej na liście możliwości. Co więcej, łącze z witryny sieci Web, do której prowadzą liczne łącza, byłoby bardziej wartościowym „głosem” niż łącze z mniej znanej witryny sieci Web.

Do połowy 1999 roku amerykańskie Google przetwarzało 500 000 zapytań dziennie. Aktywność zaczęła eksplodować w 2000 roku, kiedy Google stał się wyszukiwarką kliencką dla jednej z najpopularniejszych witryn internetowych, Yahoo!.

Do 2004 roku, kiedy Yahoo! bez usług Google, użytkownicy wyszukiwali w Google 200 milionów razy dziennie. Ten wzrost tylko się utrzymywał: do końca 2011 roku Google obsługiwał około trzech miliardów wyszukiwań dziennie. Nazwa firmy stała się tak wszechobecna, że weszła do leksykonu jako czasownik: to google stało się powszechnym wyrażeniem służącym do przeszukiwania Internetu.

Aby pomieścić tę bezprecedensową masę danych, Google zbudowało 11 centrów danych na całym świecie, z których każde zawiera kilkaset tysięcy serwerów (w zasadzie wieloprocesorowe komputery osobiste i dyski twarde zamontowane w specjalnie skonstruowanych szafach).

Połączone ze sobą komputery Google prawdopodobnie liczą kilka milionów. Serce działania Google opiera się jednak na trzech zastrzeżonych fragmentach kodu komputerowego: Google File System (GFS), Bigtable i MapReduce. GFS obsługuje przechowywanie danych w „fragmentach” na kilku komputerach; Bigtable to firmowy program bazodanowy; a MapReduce jest używany przez Google do generowania danych wyższego poziomu.

Google zreorganizował się w sierpniu 2015 r., Stając się spółką zależną holdingu Alphabet Inc. Wyszukiwarka internetowa, reklamy, aplikacje i mapy, a także mobilny system operacyjny Android i witryna do udostępniania wideo YouTube pozostały pod kontrolą Google.

Kto jest właścicielem Google? Kto wymyślił Google?

Poznaj największych właścicieli Google.

  1. Larry Page jest współzałożycielem Google. Pełnił funkcję CEO Alphabet do grudnia 2019 roku, kiedy to ustąpił. Larry Page jest jednym z najbogatszych ludzi na ziemi.
  2. Siergiej Brin pochodzi z Moskwy, ale jego rodzina wyemigrowała do USA ze Związku Radzieckiego w 1979 roku. Po uzyskaniu stopnia naukowego z informatyki i matematyki na Uniwersytecie Maryland, rozpoczął studia podyplomowe na Uniwersytecie Stanforda, gdzie poznał Page. Sergey pełnił funkcję prezesa Alphabet do grudnia 2019 r., a dziś jest członkiem zarządu Alphabet.
  3. BlackRock
  4. T. Rowe Price Associates

Kto jest obecnie prezesem Google?

Sundar Pichai to urodzony w Indiach amerykański informatyk i dyrektor generalny, który jest dyrektorem generalnym zarówno Google, Inc. (2015–), jak i jej holdingu Alphabet Inc. (2019–). Pichai dołączył do Google w 2004 roku jako szef działu zarządzania i rozwoju produktów.

Początkowo pracował nad paskiem narzędzi Google Toolbar, który umożliwiał osobom korzystającym z przeglądarek internetowych Microsoft Internet Explorer i Mozilla Firefox łatwy dostęp do wyszukiwarki Google.

Wyszukiwarka Google właściciel

Wyszukiwarka na początku była wyjątkowa, ponieważ wykorzystywała opracowaną przez nich technologię o nazwie PageRank, która określała trafność witryny, biorąc pod uwagę liczbę stron oraz znaczenie stron, które prowadziły z powrotem do oryginalnej witryny. W tamtym czasie wyszukiwarki klasyfikowały wyniki na podstawie tego, jak często wyszukiwane hasło pojawiało się na stronie internetowej.

Następnie, napędzani entuzjastycznymi recenzjami, które otrzymał Backrub, Page i Brin rozpoczęli pracę nad rozwojem Google. W tamtym czasie był to bardzo skromny projekt. Działając w swoich pokojach w akademiku, para zbudowała sieć serwerów przy użyciu tanich, używanych i pożyczonych komputerów osobistych. Wyczerpali nawet swoje karty kredytowe, kupując terabajty dysków po obniżonych cenach.

Najpierw próbowali licencjonować technologię swoich wyszukiwarek, ale nie udało im się znaleźć nikogo, kto chciał ich produkt na wczesnym etapie rozwoju. Page i Brin postanowili następnie zatrzymać Google i poszukać więcej finansowania, ulepszyć produkt i sami udostępnić go publicznie, gdy będą mieli dopracowany produkt.

Wzrost znaczenia reklam Google co to znaczy?

Dobre wyniki finansowe Google odzwierciedlały ogólny szybki wzrost reklamy internetowej, a w szczególności popularność Google. Analitycy przypisywali część tego sukcesu przesunięciu wydatków na reklamę internetową i odejścia od tradycyjnych mediów, w tym gazet, czasopism i telewizji. Od momentu powstania firma Google wydawała duże sumy, aby zabezpieczyć to, co według obliczeń stanowiło znaczącą przewagę w marketingu internetowym.

Napis Google, czyli nazwa Google pochodzenie

Bardzo popularna wyszukiwarka o nazwie Google została wymyślona przez informatyków Larry'ego Page'a i Sergeya Brina (twórca Google). Witryna została nazwana na cześć googla — nazwy cyfry 1, po której następuje 100 zer, stąd znasz obecny Google napis. Dla założycieli witryny nazwa ta reprezentuje ogromną ilość informacji, które wyszukiwarka musi przesiać.

Dlaczego Google doszło do takiej sławy i na czym zarabia Google?

W 2001 roku firma Google złożyła wniosek i otrzymała patent na swoją technologię PageRank, w której jako wynalazcę wymieniono Larry'ego Page'a. W okresie szybkiego rozwoju firma wprowadziła szereg produktów, w tym Gmail, Dokumenty Google, Dysk Google, Google Voice oraz przeglądarkę internetową o nazwie Chrome. Google przejąłp również platformy strumieniowego przesyłania wideo YouTube i Blogger.com. W 2015 roku Google przeszło zmianę na Alphabet. Sergey Brin został prezesem nowo powstałej firmy macierzystej, a Larry Page CEO.

Jak otworzyć Google?

Kiedy już wiesz co to Google, to aby otworzyć Google, kliknij ten link: google.com lub w pasku adresu przeglądarki internetowej wpisz „google.com” i naciśnij Enter.

Po otwarciu witryny Google w polu wyszukiwania wpisz słowo lub frazę i naciśnij klawisz Enter lub kliknij przycisk Szukaj w Google. Jeśli zakończy się pomyślnie, otrzymasz wyniki wyszukiwania.

Redakcja KiwiLab
KiwiLab - blog marketingowy serwujący wiedzę z zakresu SEO, PPC, Analityki internetowej, Content Marketingu i Social Media na najwyższym poziomie.
×