Co to są Mapy Google?

Google Maps

Mapa Google to usługa internetowa dostarczająca szczegółowych informacji o regionach geograficznych i miejscach na całym świecie. Oprócz konwencjonalnych map drogowych, Mapy Google oferują widok wielu lokalizacji z lotu ptaka i satelity. W niektórych miastach Google Maps oferuje widok ulicy składający się ze zdjęć zrobionych z pojazdów.

Mapy Google oferują kilka usług w ramach większej aplikacji internetowej. Na przykład narzędzie do planowania trasy zapewnia wskazówki dla kierowców, rowerzystów, pieszych i użytkowników transportu publicznego podróżujących z jednego określonego miejsca do drugiego.

Dodatkowe usługi oferują zdjęcia Księżyca, Marsa i nieba dla astronomów hobbystów.

Co to jest interfejs API Map Google?

Interfejs programu aplikacji Google Maps (API) umożliwia komunikację między różnymi platformami oprogramowania. Na przykład administratorzy witryny mogą osadzić Mapy Google w zastrzeżonej witrynie, takiej jak przewodnik po nieruchomościach lub strona usług społecznościowych.

Jak działają Mapy Google?

Google Maps to cyfrowa mapa ulic, która jest zasilana informacjami z samochodów Street View przystosowanych do robienia zdjęć na poziomie ulicy oraz sygnałem GPS urządzeń mobilnych użytkowników, a także innymi metodami, takimi jak skutery śnieżne, skutery lub przystosowane wózki, które pozwalają dotrzeć do najbardziej odległych miejsc i wewnątrz wyjątkowych budynków.

Aby móc z niego korzystać nie trzeba się rejestrować. Po prostu wprowadź wyszukiwanie w odpowiednim polu, które może obejmować pełny adres, nazwę firmy, stację metra, niektóre współrzędne itp. Punkt jest oznaczony ikoną na mapie, którą można pomniejszyć lub powiększyć w dogodnym miejscu.

Po uzyskaniu żądanego punktu mapa ulic Google oferuje możliwość wyboru trasy dojazdu samochodem, pieszo lub komunikacją miejską. W tym ostatnim punkcie ma pewne niedociągnięcia, ponieważ nie obejmuje miejskich linii autobusowych w wielu miastach.

Co to są Mapy Google dla komórek?

Mapy Google dla komórek oferują usługi lokalizacyjne dla kierowców korzystających z lokalizacji GPS na urządzeniu mobilnym z systemem iOS lub Android, jeśli są dostępne, wraz z danymi z sieci bezprzewodowych i komórkowych.

Co to jest Mapy Google Go?

Google Maps Go to uproszczona wersja aplikacji mobilnej Google Maps, która została wydana po raz pierwszy na urządzenia z Androidem Go. Został zaprojektowany tak, aby działał bezproblemowo na urządzeniach z ograniczoną pamięcią podłączonych do zawodnych sieci - bez uszczerbku dla szybkości, dokładnych wskazówek, aktualizacji ruchu drogowego w czasie rzeczywistym i informacji o transporcie publicznym.

Zalety Map Google

Google Maps działa zarówno na komputerach, jak i urządzeniach mobilnych (telefony i tablety), ale to właśnie na smartfonach jej maksymalną wydajność uzyskuje się dzięki łatwości znalezienia punktu i możliwości obserwowania lokalizacji samego użytkownika w czasie rzeczywistym.

Kolejną z głównych zalet jest to, że można oglądać w wersji tradycyjnej mapy ulic lub w widoku satelitarnym, który pokazuje układ ulic i ścieżek pod kątem, co ułatwia jednoznaczne rozpoznanie typu zabudowy lub rozmieszczenia ulic, placów, parków itp.

Mapa Google umożliwia zapisywanie lokalizacji i pobieranie map offline, co jest bardzo przydatną zaletą podczas podróży zagranicznych lub gdy będziesz mieć problemy z połączeniem z internetem.

Co to jest Widok na żywo w Mapach Google?

Podgląd na żywo w Mapach Google zapewnia wskazówki dojazdu z Map Google w czasie rzeczywistym w rzeczywistych warunkach. Zasadniczo jest to miniaturowa mapa u dołu ekranu. Użytkownicy mogą również zaplanować podróż do dowolnego miejsca na świecie i uzyskać obrazy 3D oraz zdjęcia satelitarne Ziemi na żywo.

Co to jest Google Street View?

Mapa Google lokalizacja, której dokładnie szukasz pokazywana jest przez Google Street View, które umożliwia użytkownikom przeglądanie i poruszanie się po poziomych i pionowych panoramicznych zdjęciach różnych miast na całym świecie z poziomu ulicy.

Jak mierzyć odległość w Mapach Google?

Aby zmierzyć odległość między dwoma punktami – na przykład domem użytkownika i miejscem pracy – otwórz Mapy Google i zacznij od kliknięcia prawym przyciskiem myszy punktu początkowego. Następnie kliknij Zmierz odległość w menu, a następnie kliknij punkt docelowy, aby narysować linię i zmierzyć odległość między obiema lokalizacjami.

Czym są mapy Google 3D?

Jedną z innowacji, które Google dodało do najpopularniejszego na świecie narzędzia mapy, była funkcjonalność 3D, która w wersji komputerowej jest aktywowana w prawym dolnym rogu.

Trójwymiarowe mapy nie są dostępne dla wszystkich lokalizacji, chociaż istnieją już dla głównych miast na całym świecie. Jest to ewolucja widoku satelitarnego, który umożliwia wirtualną turystykę bez podróżowania.

Jak pobierać mapy offline w Mapach Google?

Mapy można pobrać w celu uzyskania dostępu mobilnego, gdy użytkownik jest w trybie offline, dotykając ikony profilu, a następnie dotykając opcji Mapy offline. Użytkownik może również dotknąć opcji Wybierz własną mapę, a Mapy Google zasugerują mapy na podstawie historii, zbliżających się podróży i zapisanych adresów.

Jak znaleźć miejscowość w Mapach Google?

Nie musisz przechodzić bezpośrednio do Map Google, aby znaleźć interesującą Cię miejscowość. Wystarczy, że wpiszesz w wyszukiwarkę Google zupełnie losowe zapytanie związane z mapą i miejscowością, aby ją znaleźć. Może to być:

 • google maps szczecin
 • mapy google radom
 • google street view sokołów podlaski
 • mapa google poznan
 • katowice mapy google
 • warszawa mapy google
 • mapy google bydgoszcz
 • mapy google new york

Jak upuścić pinezkę w Mapach Google?

Aby umieścić pinezkę w aplikacji Mapy Google i skorzystać z opcji pokaż adres na mapie, wyszukaj adres lub przewiń, aby znaleźć lokalizację. Po wybraniu lokalizacji naciśnij i przytrzymaj ekran, aby upuścić pinezkę.

Jak zmienić głos Map Google?

Użytkownicy mogą zmienić język, głos i akcent w Mapach Google. Przejdź do Ustawień, stuknij Ustawienia nawigacji, następnie Wybór głosu i wprowadź żądane zmiany.

Jak zmienić adres domowy w Mapach Google?

W aplikacji Mapy Google dotknij opcji Zapisane u dołu ekranu. Na ekranie Zapisane przewiń w dół do Twoich list, a następnie dotknij Oznaczone. Ekran Oznaczone pokazuje wszystkie oznaczone miejsca. Obok ekranu głównego dotknij trzech kropek, a następnie Edytuj dom. Na koniec dotknij bieżącego adresu na ekranie Ustaw adres domowy i wyczyść go. Po usunięciu wpisz nowy adres i zapisz go.

Mapy Google dla Firm, co to jest?

Mapy Google to podstawowe narzędzie do zwiększania widoczności firm w lokalnym SEO. Idealnym rozwiązaniem, jeśli masz fizyczną siedzibę, jest tworzenie i aktualizowanie pliku w Google Moja Firma z podstawowymi danymi kontaktowymi, harmonogramem godzin otwarcia itp. W ten sposób firma zostanie wymieniona na liście wyników w Mapach, gdy zostanie zadane zapytanie o konkretną ofertę. Na przykład najbliższa restauracja lub otwarta apteka.

Mapy Google płynnie integrują się ze stroną internetową, umożliwiając nawet nawigację bez konieczności opuszczania witryny firmy. Dlatego niezależnie od tego, czy jesteś zarejestrowany w Google Moja Firma (Profil Firmy w Google), czy nie, bardzo cenne jest osadzenie mapy, aby pomóc klientowi w odnalezieniu lokalizacji firmy.

Ile kosztuje zrobienie wizytówki w Google?

Możesz trafić na wiele ofert zakładania wizytówki Google wpisując w wyszukiwarkę przykładowo zapytania:

 • google dla firm cena
 • google dla firm cennik
 • google zarządzanie firmą
 • wizytówka google cena
 • wizytówki cena
 • zarządzanie profilem firmy google

Pamiętaj jednak, że samodzielnie założenie wizytówki jest całkowicie bezpłatne i Google nie pobiera opłat, a tym bardziej za utrzymywanie wizytówki. Zarządzaj swoją witryną google rozsądnie i nie daj się naciągnąć oszustom.

Co to jest tryb incognito w Mapach Google?

Tryb incognito w Mapach Google umożliwia użytkownikom korzystanie z aplikacji bez zapisywania wszystkich szczegółów podróży na koncie Google. Pomyśl o tym jak o prywatnym trybie przeglądania do nawigacji w świecie rzeczywistym, który nie zapisuje ani nie udostępnia aktywności użytkownika.

Co to jest oś czasu w Mapach Google?

Oś czasu w Mapach Google to zasadniczo historyczne oszacowanie wszystkich miejsc, w których przebywał użytkownik, oraz tras, które pokonał podczas podróży. Użytkownicy Map Google mogą w dowolnym momencie edytować swoją oś czasu lub usuwać historię lokalizacji w ustawieniach osi czasu. Oś czasu jest jednak prywatna i tylko użytkownik ma do niej dostęp.

Jak się skontaktować z działem wsparcia Map Google?

Zdarza się, że chcemy skontaktować się z obsługą Google Maps, aby dokonać zmian w wizytówce. Wpisujemy wtedy w wyszukiwarkę zapytania:

 • google moja firma kontakt
 • infolinia google moja firma
 • google wizytówka kontakt
 • kontakt z google maps
 • mapy google kontakt

Możesz spróbować skorzystać z pomocy wchodząc na stronię wsparcia Google tutaj.

Redakcja KiwiLab
KiwiLab - blog marketingowy serwujący wiedzę z zakresu SEO, PPC, Analityki internetowej, Content Marketingu i Social Media na najwyższym poziomie.
×