Social Media Marketing

Marketing w social media wykorzystuje platformy społecznościowe do budowania bliższych relacji z klientami. Bezpośrednia komunikacja z klientami jest kluczowa, ale wymaga umiejętności radzenia sobie z potencjalnymi kryzysami. Na KiwiLab znajdziesz porady, jak efektywnie wykorzystywać social media do promowania Twojego biznesu.

Social Media

Jak stworzyć skuteczną kampanię marketingową w mediach społecznościowych?

Social media są kluczowym narzędziem marketingowym dla każdego biznesu. W tym artykule dowiesz się, jak tworzyć skuteczne kampanie marketingowe w mediach społecznościowych, które zwiększą rozpoznawalność Twojej marki i przyciągną nowych klientów. Media społecznościowe oferują wyjątkowe możliwości dotarcia do szerokiej grupy odbiorców, zwiększenia zaangażowania i budowania lojalności wobec marki.
Ecommerce

Jak otworzyć sklep na platformie Facebook?

Marzysz o rozpoczęciu sprzedaży na Facebooku? Poznaj wszystkie kluczowe aspekty, które pomogą Ci założyć sklep, sprawnie go zarządzać i promować wśród milionów użytkowników!
Social Media

Jak skutecznie prowadzić kampanie reklamowe w mediach społecznościowych?

Każda platforma społecznościowa ma swoje unikalne cechy i mechanizmy działania. Poznanie tych różnic to pierwszy krok do skutecznej reklamy.
Social Media

Strategie budowania zaangażowanej społeczności wokół marki

Chcesz, aby Twoja marka wyróżniała się na tle konkurencji i zyskała wierną społeczność? Przeczytaj nasz przewodnik po najlepszych strategiach budowania zaangażowanej społeczności i dowiedz się, jak skutecznie angażować odbiorców, aby stworzyć trwałą więź z Twoją marką.
TikTok

Jak sprzedawcy mogą wykorzystać TikTok do zwiększania przychodów?

Odkryj, jak skutecznie zwiększać przychody Twojej marki za pomocą TikTok – od algorytmu i angażującej treści po reklamy i influencer marketing.
TikTok

Jak TikTok zmienia oblicze e-commerce?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak TikTok wpływa na e-commerce? Ten artykuł dostarcza wglądów w siłę tej platformy dla marek i strategii sprzedażowych.
TikTok

Jak analizować efektywność działań e-commerce na TikTok?

Chcesz efektywniej wykorzystać TikTok do promowania swojego e-commerce? Przeczytaj nasz przewodnik po analizie i optymalizacji strategii marketingowych, by krok po kroku zwiększyć swoje wyniki.
Social Media

Młodzi Polacy często wybierają produkty rekomendowane w mediach społecznościowych

Czy wiesz, jakie czynniki sprawiają, że młodzi Polacy tak chętnie sięgają po produkty polecane w social mediach? Przeczytaj i dowiedz się, co kształtuje ich decyzje i jak marki mogą wykorzystać potencjał influencer marketingu do wzrostu sprzedaży.
1 2 3 7
Załaduj więcej wpisów

Zapisz się do Newslettera​

Social media marketing – blog KiwiLab o mediach społecznościowych

marketing w social media
Portale społecznościowe mogą stać się efektywnym narzędziem promocji online. Ułatwiają prowadzenie sprawnej komunikacji, wpływają na budowanie trwałych więzi z klientami, pomagają kreować wizerunek eksperta w branży. Social media pozwalają firmie znajdować się w pobliżu użytkownika, obserwować go, wchodzić z nim w interakcje, reagować na jego problemy, potrzeby oraz oczekiwania. A to stwarza szansę, by wykorzystać marketing szeptany i nienachalną reklamę w procesie generowania konwersji.

Social media writing - treści dopasowane do odbiorcy

Social media marketing swoją skuteczność zawdzięcza umiejętności tworzenia treści dopasowanych do odbiorców. Stosując najpopularniejsze hashtagi na Instagramie, szerując influencerów na Facebooku, publikując ciekawe materiały wideo na YouTube, docieramy do nowych użytkowników oraz przypominamy się osobom, które już nas kojarzą i znają. Nieformalny język, humorystyczne komunikaty, angażujące zdjęcia to elementy, na które składa się marketing społecznościowy. Jeśli nie wiesz, jak działać na platformach społecznościowych, zapraszamy na KiwiLab – nasz blog o social media podpowie Ci, jak prowadzić kampanie na portalach społecznościowych!
social media writing
marketing społecznościowy

Media społecznościowe, na których warto promować swoją firmę

W Polsce do najpopularniejszych SM należą: Facebook, Instagram, YouTube, Twitter, Snapchat oraz specjalizujące się w kontaktach zawodowo-biznesowych serwisy GoldenLine i LinkedIn. Każdy z portali buduje społeczność w oparciu o nieco inny rodzaj treści, pomagając w ten sposób realizować odmienne cele biznesowe.

Marketing w portalach społecznościowych

promocja na facebooku

Prowadzenie Fanpage na Facebooku

stało się niejako standardem obecności marki w social media. Strona firmowa na FB pozwala na szybki kontakt z klientami, pozyskiwanie rekomendacji, organizowanie konkursów, zawieranie relacji z użytkownikami. Coraz większą popularnością cieszy się także płatna, ale bardzo skuteczna reklama na Facebooku, czyli Facebook Ads.
konto firmowe instagram

Promocja na Instagramie

opiera się na komunikacji wizualnej. Użytkownicy żywo reagują na ciekawe zdjęcia zawierające popularne hashtagi. Budowanie zaangażowania odbywa się poprzez odpowiadanie na pozostawione komentarze, lajkowanie najciekawszych opinii i śledzenie influencerów. Dodatkowo działania marketingowe może wspierać płatna reklama na Instagramie, uruchamiana za pośrednictwem Menedżera Reklam Facebooka.
promocja na youtube

Założenie i reklamowanie kanału TouTube

wymaga realizowania działań z zakresu video content marketingu. Publikowanie ciekawych filmów instruktażowych, materiałów poradnikowych, wideo pokazów produktów to doskonały sposób na pozyskanie nowych klientów. Na YouTube blog ma formę vloga, docierającego do osób nastawionych na szybką konsumpcję treści.
firmowy twitter

Konto na Twitterze

służy przede wszystkim do informowania klientów o nowościach, promocjach, najważniejszych zmianach. Za pośrednictwem jedynie 140 znaków należy przekazać wiadomość, która zachęci do odwiedzenia strony firmowej. Taka reklama w social media działa skutecznie, jeśli kierujemy treści do odpowiedniej grupy followersów.
profil firmowy LinkedIn

Profil firmowy na LinkedIn

ułatwia prowadzenie rekrutacji i budowanie wizerunku marki jako eksperta w branży. Za pośrednictwem LinkedIn blog firmowy można prowadzić, dodając wartościowe artykuły oraz wpisy prezentujące profesjonalizm i know-how firmy.
strategia social media

Strategia social media - obecność firmy na wybranych portalach

Opracowana strategia social media musi obejmować obecność jedynie w wybranych serwisach społecznościowych. By działać efektywnie, należy skoncentrować swoje działania na kilku platformach – pamiętaj, że na każdej z nich trzeba publikować nieco inne treści, dopasowane do grupy docelowej. Marketing wirusowy przynosi bardzo wiele korzyści tylko wtedy, gdy jest realizowany według planu uwzględniającego specyfikę danego portalu.

Marketing społecznościowy - podążaj za najnowszymi trendami!

Promocja w social media to niezwykle trudne zadanie. Chociaż do dyspozycji mamy wiele narzędzi i sposobów reklamy, istotne jest odpowiednie podejście do komunikacji. Osoba odpowiedzialna np. za prowadzenie fanpage na Facebooku musi reagować szybko, by przez przypadek nie doprowadzić do kryzysu ani konfliktu z użytkownikami. Na szczęście KiwiLab możesz traktować jak kompleksowe szkolenie social media, dzięki któremu dowiesz się, jak media społecznościowe w marketingu wykorzystać.
promocja w social media

Na blogu KiwiLab omówimy:

prowadzenie strony na facebooku
Jak prowadzić fanpage i wypromować stronę na FB
facebook reklama
Jak wspierać fanpage reklamą na Facebooku
reklama instagram
Jak zdobyć obserwujących na Instagramie
social media i SEO
Jak połączyć działania social media i SEO
reklama na youtube
Jak założyć kanał na YouTube
sklep na facebooku
Jak założyć firmę na Facebooku

KiwiLab – blog o social media w marketingu

Przygotowaliśmy dla Ciebie wiele case’ów, przykładów, sprawdzonych porad, które sprawią, że prowadzona marketingowa kampania w social media przyniesie oczekiwane efekty. Skoncentrujemy się przede wszystkim na właściwej komunikacji, by Twój blog społecznościowy na dowolnej platformie angażował użytkowników. Pamiętaj – nie liczy się liczba zgromadzonych fanów, a ich aktywność, czyli reakcje, komentarze i udostępnienia. Nasz kurs social media powinieneś uzupełnić o ciekawą strategię content marketingową, by połączyć korzyści z różnych form reklamy online. Skuteczny marketing w social media – postaw na wiedzę, doświadczenie i cenne wskazówki ekspertów KiwiLab!
marketing w portalach społecznościowych
×