Co to jest Messenger? Co warto wiedzieć o FB Messenger?

messenger fb

Chociaż jest to druga najpopularniejsza aplikacja wszech czasów, z miliardami pobrań, tysiące ludzi na całym świecie co miesiąc pyta wyszukiwarki:

 • co to jest Messenger
 • Messenger co to jest
 • co jest z Messengerem
 • co to Messenger
 • co to jest aplikacja Messenger
 • aplikacja Messenger co to
 • Facebook Messenger co to jest

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz korzystać z aplikacji Messenger, ten artykuł zawiera wszystko, co możesz chcieć wiedzieć o jednej z bardziej popularnych platform komunikacyjnych na świecie oraz jak działa Messenger.

Aby szybko odpowiedzieć na nurtujące Cię pytania dotyczące Messengera, nie traćmy czasu i zaczynajmy zgłębienie wiedzy o tym dlaczego Facebook Messenger aplikacja jest tak popularna.

Internetowy komunikator definicja samego pojęcia

To metoda komunikacji online używana do łączenia dwóch lub więcej osób w czasie rzeczywistym w celu konwersacji tam i z powrotem.

Podczas gdy większość ludzi postrzega komunikatory jako narzędzie do wysyłania bezpośrednich wiadomości, obecnie większość aplikacji do obsługi wiadomości wykorzystuje scentralizowane serwery, które ułatwiają dostarczanie wiadomości między użytkownikami.

Często użytkownicy uzyskują dostęp do platformy, pobierając aplikację klienta na wybrane przez siebie urządzenie i rejestrując się za pomocą swojego numeru telefonu. W niektórych przypadkach dostęp do sieci może kontrolować administrator sieci.

Co to jest Messenger i czym jest ten komunikator FB?

Facebook Messenger to aplikacja i platforma do przesyłania wiadomości opracowana przez Facebooka, która została uruchomiona w połowie 2011 roku. Aplikacja Messenger jest używana przez ponad miliard aktywnych użytkowników na całym świecie jako miejsce do udostępniania, spędzania czasu i komunikowania się ze swoimi kontaktami.

Niegdyś ograniczony tylko do użytkowników Facebooka, Mesenger teraz obsługuje konwersacje na Facebooku, Instagramie, Portalu i Oculus VR.

I chociaż Mesanger rozszerzył swój zasięg na produkty i usługi Facebooka, aplikacja do przesyłania wiadomości była do tej pory używana głównie w połączeniu z Facebookiem za pośrednictwem przeglądarki na komputerze lub była dostępna za pomocą aplikacji mobilnej (Messenger na telefon) na urządzeniach z Androidem i iOS – w tym Apple Watch.

Jak korzystać z FB Messenger na komputerze? Jak korzystać z Messengera na telefonie?

Z pewnością skoro tu jesteś to wiesz co to jest Facebook. Natomiast najprostszym sposobem na rozpoczęcie korzystania z Messengera jest utworzenie konta na Facebooku. Następnie, aby rozpocząć korzystanie z Messengera na urządzeniach mobilnych, pobierz aplikację Messenger na iPhone'a lub Androida.

Co z Messengerem na telefonie i jak założyć konto Messenger przez Facebooka?

Omówimy teraz, jak uzyskać Facebook Messenger i jak założyć konto Messenger.

Niestety w styczniu 2020 roku Facebook usunął możliwość zakładania konta na Messengerze bez konta na Facebooku. Chcąc mieć Messenger Facebook na telefon musisz więc utworzyć konto na Facebooku, aby korzystać z mesendżera.

Aby utworzyć konto i korzystać z aplikacji komunikator Messenger, po prostu przejdź do Facebook.com lub Messenger.com w przeglądarce na komputerze i postępuj zgodnie ze wskazówkami.

Aby utworzyć konto Messenger za pomocą urządzenia mobilnego, przejdź do App Store na iPhonie lub Google Play na Androida i utwórz konto na Facebooku. Po utworzeniu konta na Facebooku pobierz aplikację Messenger ze sklepu App Store lub Google Play. Znajdziesz tam również opis aplikacji Messenger i oczywiście komunikator Messenger po polsku.

Jak korzystać z Facebook Messengera do wykonywania połączeń telefonicznych i wideo?

Facebook i Messenger to aplikacje platformy Meta, a sama aplikacja Messenger na telefon pozwala wykonywać bezpłatne połączenia telefoniczne lub rozmowy wideo. Przedstawiamy jak wygląda Messenger instalacja na telefonie, ponieważ nie jest to komunikator internetowy bez instalacji.

Pobierz aplikację Messenger na swój tablet/iPad lub telefon:

 1. Otwórz App Store lub Play Store lub w wyszukiwarce Google wpisz Google Play FB Messenger
 2. Wpisz aplikacja FB Messenger w pasku wyszukiwania
 3. Messenger to aplikacja z niebiesko-fioletową ikoną dymka zawierająca błyskawicę. Deweloperem jest Meta
 4. Stuknij ikonę i postępuj zgodnie z instrukcjami na urządzeniu. Ikona Messenger będzie teraz wyświetlana na ekranie Twojego urządzenia.
 5. Dotknij, aby otworzyć aplikację
 6. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby się zalogować lub utworzyć konto (nie musisz mieć konto na Facebooku do korzystania z Messengera).

Możesz teraz wykonywać bezpłatne rozmowy telefoniczne lub wideo z każdym, kto również korzysta z Aplikacja Messenger.

Co to jest tryb ciemny w Messengerze? Jak korzystać z aplikacji Messenger w trybie ciemnym?

Komunikator Facebook pozwala ustawić tryb ciemny, co można najłatwiej opisać jako zmianę koloru tła z białego na czarny. Jednak aplikacja Facebook Messenger, która ma tryb ciemny ma więcej praktycznych zastosowań, niż mogłoby się wydawać.

Oferowana aplikacja Messenger FB z ustawionym trybem ciemnym zapewnia niższą jasność przy jednoczesnym zachowaniu kontrastu i wyrazistości. Dodatkowo w aplikacji Messenger tryb ciemny ogranicza odblaski z telefonu do użytku w warunkach słabego oświetlenia. W ten sposób możesz korzystać z ulubionych funkcji Messengera bez względu na to, gdzie i kiedy jesteś.

Tryb ciemny można aktywować w Messengerze za pomocą prostego przełącznika w ustawieniach aplikacji. Aby aktywować tryb ciemny, dotknij swojego zdjęcia profilowego w Messengerze, aby uzyskać dostęp do ustawień, i włącz tryb ciemny, aby zmienić estetykę czatu z białego na czarny.

Czym zastąpić Messengera?

Skoro tu jesteś to z pewnością od dawna wiesz Facebook co to znaczy i jak wielki jest to portal społecznościowy.

Facebook Messenger od dawna jest główną platformą do przesyłania wiadomości przez giganta mediów społecznościowych. Mimo że nadal cieszy się ogromną popularnością, rozmowy w sieci coraz bardziej skupiają się na prywatności. Podczas tych rozmów Facebook znajduje się na rozdrożu, ponieważ udostępnianie danych między nim a Messengerem powoduje tyle pytań, ile odpowiedzi.

W tym celu użytkownicy zaczynają szukać alternatyw. Dobrą wiadomością jest to, że dostępnych jest wiele opcji. Oto niektóre z najlepszych alternatyw dla Facebook Messenger, gdy będziesz gotowy do skoku na statek. Wśród nich można wymienić:

 • WhatsApp
 • Signal
 • Telegram
 • Viber
 • Skype

Jak wyłączyć słownik w Messengerze?

W smartfonie funkcja autokorekty nie jest powiązana z Facebookiem ani żadną inną aplikacją, w której piszesz. Jest to funkcja używanej aplikacji klawiatury. Jeśli używasz domyślnej aplikacji „Klawiatura Google” w telefonie z Androidem, możesz wykonać poniższe czynności:

 • przejdź do sekcji Ustawienia
 • wybierz Język i wprowadzanie
 • następnie Klawiatura Google
 • i w końcu Korekta tekstu
 • znajdź opcję „Automatyczna korekta” i wyłącz ją

Jak dowiem się czy mój messenger kontakt otrzymał wiadomość i czy została ona przeczytana?

Kiedy już wiesz czym jest FB Messenger na telefon i Facebook Messenger co to jest, to przejdźmy do tego, jak dowiesz się kiedy ktoś odczyta Twoją wiadomość.

Po wysłaniu wiadomości użytkownik, do którego zdecydowałeś się wysłać wiadomość, jest powiadamiany w czasie rzeczywistym, czy jest połączony z Facebookiem lub za pomocą Messengera. Może on odpowiedzieć, klikając tę wiadomość lub otwierając aplikację.

Możesz się spodziewać, że to samo stanie się z tobą, gdy będziesz odbiorcą wysłanej przez kogoś wiadomości.

Możesz szybko zidentyfikować, kiedy wysłana przez Ciebie wiadomość została przeczytana przez innego użytkownika. Obok niego, na ekranie urządzenia, na którym znajduje się wątek, zobaczysz niebieską ikonę wskaźnika.

Jeśli ta ikona jest szara, wysłana wiadomość została odebrana, ale użytkownik jeszcze jej nie przeczytał.

Całkowity brak wskaźnika również nie jest powodem do niepokoju. Jest to sytuacja, która ma miejsce, gdy odbiorca jest z dala od Internetu lub Messengera lub jego Messenger na komórkę nie jest aktywny i musi on czekać na połączenie z siecią.

Redakcja KiwiLab
KiwiLab - blog marketingowy serwujący wiedzę z zakresu SEO, PPC, Analityki internetowej, Content Marketingu i Social Media na najwyższym poziomie.
×